Taylor – Catterall: typy oraz kursy na walkę 26 lutego 2022 roku

Taylor Catterall kursy bukmacherskie

Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia 2022

Mimo iż w sportach walk od jakiegoś czasu niepodzielnie króluje MMA, to gale bokserskie wciąż regularnie dostarczają nam emocji na najwyższym poziomie. Zwłaszcza gdy mówimy o pojedynkach, w których na szali zostaje postawiony nie jeden tytuł, a kilka pasów mistrzowskich. Jednym z przykładów takiej walki będzie starcie niekwestionowanego mistrza wagi półśredniej z aktualnym pretendentem WBO. Kto wygra walkę Taylor – Catterall i jak ją obstawiać w zakładach bukmacherskich? Dziś odpowiemy na to pytanie!

Josh Taylor vs Jack Catterall – kiedy odbędzie się walka o mistrzowskie pasy?

Początkowo starcie zostało zaplanowane na 18 grudnia zeszłego roku. Plany pokrzyżowała jednak kontuzja Taylora, po której organizatorzy zaproponowali nowy termin. Ostatecznie stanęło na dacie 26 lutego 2022 roku, a pojedynek powinien rozpocząć się o godzinie 22:00.

Josh Taylor – co o nim wiemy?

Josh „The Tartan Tornado” Taylor jest niekwestionowanym mistrzem wagi półśredniej, który na swoim koncie posiada pasy wszystkich najważniejszych organizacji bokserskich. Jego talent potwierdza zawodowy rekord 18 stoczonych walk bez żadnej przegranej. Co więcej, aż 13 pojedynków zakończył przed czasem.

Jedną z jego najgłośniejszych walk było ostatnie zwycięstwo, kiedy to wyższość Szkota musiał uznać Jose Carlos Ramirez. To właśnie 22 maja zeszłego roku po jednogłośnej decyzji sędziowskiej Taylor został drugim w historii szkockim niekwestionowanym mistrzem. Jakby sukcesów w jego karierze było mało, Josh jest pierwszym brytyjskim mistrzem i jednym z zaledwie 6 mężczyzn, którzy zostali mistrzem świata z czterema pasami organizacji World Boxing Association, World Boxing Council, World Boxing Organization oraz International Boxing Federation.

Przerwa od walk i kontuzja

Warto jednak zauważyć, że od ostatniej jego walki minęło ponad osiem miesięcy, a w tym czasie Taylor zmagał się z kontuzją kolana, której nabawił się podczas treningu. Czy będzie to miało wpływ na wynik zapowiedzianego na koniec lutego mistrzowski pojedynek?

Informacje o zawodniku

Rekord zawodowy
18-0-0

Wiek
31 lat

Wzrost
178 cm

Zasięg ramion
177 cm

Jack Catterall – co o nim wiemy?

Taylor Catterall kursy bukmacherskie

Jack „El Gato” Catterall podobnie jak jego przeciwnik pozostaje niepokonanym zawodowcem, a co więcej, jego rekord jest jeszcze bardziej imponujący. Catterall na 26 stoczonych walk nie przegrał ani razu, a 13 z nich zakończył nokautem.

El Gato rozpoczął zawodową przygodę z boksem w 2012 roku, kiedy to wygrał na punkty z Carlem Allenem. Od tamtej pory sukcesywnie pnie się w górę, czego najlepszym dowodem jest szansa zgarnięcia aż czterech tytułów w jednej walce.

Dłuższa przerwa i gorsze warunki fizyczne

Wspominaliśmy o ośmiomiesięcznej przerwie Taylora w zawodowych występach. Okazuje się jednak, że to nie tak dużo, gdy weźmiemy pod uwagę, że Catterall ostatnią wygraną zaliczył dopiero w listopadzie 2020 roku. Dodatkowo na jego niekorzyść wpływają warunki fizyczne, gdyż wyraźnie góruje tutaj Szkot. Catterall mierzy 8 centymetrów mniej do rywala, a jego zasięg ramion jest krótszy o 7 centymetrów.

Informacje o zawodniku

Rekord zawodowy
26-0-0

Wiek
28 lat

Wzrost
170 cm

Zasięg ramion
170 cm

Przewaga własnej publiczności

Co prawda obaj zawodnicy pochodzą z Wysp, to właśnie Taylor z pewnością będzie wyraźnie faworyzowany przez kibiców zgromadzonych w hali Glasgow SSE Hydro. Warto też dodać, że od ostatniej walki Szkota przed własną publicznością minęły już prawie trzy lata, kiedy to pokonał na punkty Ivana Baranchyka. Należy zatem spodziewać się gorącego przywitania i głośnego dopingu w trakcie trwania pojedynku.

Kursy bukmacherskie na walkę Josh Taylor – Jack Catterall

Taylor - Catterall - gdzie obstawiać

Udostępniane przez bukmacherów kursy na walki nie tylko pozwalają określić potencjalną wygraną z poprawnie obstawionego kuponu, ale są też cenną wskazówką. Wszak kurs bukmacherski jest dokładnym odwzorowaniem procentowych szans zwycięstwa danego pięściarza. Co zatem przygotowali dla kibiców boksu sportowi analitycy?

Zacznijmy od sprawdzenia propozycji legalnego bukmachera STS:

Wygra Josh Taylor – 1.08
Wygra Jack Catterall – 6.20

Taka rozbieżność w kursach może oznaczać tylko jedno – w roli faworyta na ring w Glasgow wyjdzie obrońca tytułów Josh Taylor.

Pozostałe zdarzenia na walkę Catterall – Taylor

Ponieważ do walki zostało nam jeszcze sporo czasu, to nie wszyscy bukmacherzy udostępnili już wszystkie rynki zdarzeń na mistrzowski pojedynek. Aktualnie rozszerzone typy na walkę Taylor – Catterall znajdziemy między innymi u legalnego bukmachera Betclic. W ofercie znajdują się między innymi typy bukmacherskie na:

Liczbę rund: poniżej/powyżej 10.5
Zwycięzcę i sposób zakończenia walki: nokaut/decyzja/remis
Rundę kończącą pojedynek
Zwycięstwo w konkretnej rundzie

Josh Taylor kontra Jack Catterall – typy bukmacherskie

Bez wątpienia Jack Catterall stanie 26 lutego przed ogromną szansą, która może zadziałać niczym trampolina dla jego kariery. Poza nieskazitelnym rekordem nie ma tutaj nic do stracenia i z pewnością w ringu da z siebie wszystko, aby odebrać Szkotowi tytuły. Czy to jednak wystarczy do tego, aby pokonać aktualnego mistrza? Josh Taylor ma przewagę nie tylko fizyczną, ale i większe doświadczenie w walkach na najwyższym poziomie. Po tym, jak przełożył walkę ze względu na niegroźną kontuzję kolana widać też, że traktuje ten pojedynek bardzo poważnie.

Josh Taylor – Jack Catterall: nasz typ

Naszym zdaniem to właśnie obrońca tytułu ma w tej walce dużo większe szanse na wygraną, a co za tym idzie, naszym typem będzie zwycięstwo Taylora z kursem 1.08. Co więcej, możemy pokusić się o stwierdzenie, że walka zakończy się przed czasem.

4/5 – (1 vote)

Artykuł Taylor – Catterall: typy oraz kursy na walkę 26 lutego 2022 roku pochodzi z serwisu Ranking bukmacherów, kody promocyjne, obstawianie.

Author: Joseph Gray